O blogu

Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Pozwól, że na samym początku przytoczę znamienne dla mnie słowa Hipokratesa , które były niezwykłą inspiracją do tworzenia tego miejsca.

„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby”

 

Jako dietetyk ale również edukator żywieniowy pragnę się z Wami podzielić wiedzą, która pomimo licznie udokumentowanych badań klinicznych, nie odbiła się szerszym echem w w mainstremowym świecie medycyny i dietetyki. Dotyczy ona wspomagania pracy układu nerwowego w różnych zaburzeniach, nawet tych które często wydają się nie mieć związku z żywieniem.

Dla kogo dedykowane są wpisy na blogu:

  • Dla wszystkich, którzy zainteresowani są funkcjonowaniem mózgu oraz naturalnymi metodami, wspomagajacymi jego pracę.
  • Rodziców dzieci z autyzmem i ADHD, którzy dążą do poprawy ich funkcjonowania w społeczeństwie rówieśniczym.
  • Kobiet w ciąży, które świadomie przygotowują się do ciąży i pragną stworzyć solidny fundament do dalszego rozwoju dziecka.
  • Osób zmagających się z problemami zaburzeń odżywiania, do których należą: bulimia, anoreksja czy kompulsywne jedzenie
  • Opiekunów osób z chorobami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera. Parkinsona, Stwardnienie rozsiane)
  • Osób po udarach lub obciążonych nimi w wywiadzie rodzinnym, którzy zainteresowani są leczeniem, jak również profilaktyką chorób neurologicznych

Drogi Czytelniku, przygotuj się zatem na solidną dawkę wiedzy, którą z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać w życiu codziennym.
Zapnij pasy, bo czeka Cię długa podróż po meandrach i zawiłościach ludzkiego mózgu. Ale gwarantuje Ci, że będzie ona niezwykle ekscytująca ale przede wszystkim pouczająca. Głęboko wierzę w to, że u celu tej podróży odnajdziesz odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania.

Mam nadzieję, że będziesz tu częstym gościem 🙂

Miłej lektury!